.

دکوراسیون


دکوراسیون قبل و بعد

دکوراسیون یا دیزاین خانه همان نحوه چینش و انتخاب وسایل برای قسمت های مختلف خانه است. افراد به اشتباه فکر می کنند دکوراسیون داخلی کاری راحت و آسان است، اما دکوراسیون داخلی دارای نکات بسیار مهمی است که اگر آن ها به درستی رعایت شوند، می توان بهترین استفاده را از فضای منزل داشت. اما دکوراسیون داخلی چیست؟ در ادامه به این موضوع و زیرمجموعه دکوراسیون خواهیم پرداخت.

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی منزل کمک می کند تا فضای گرم و صمیمی در خانه‌ مان داشته باشید. مخصوصاً که این روزها متراژ داخلی خانه ها کوچکتر شده، دکور داخلی منزل به صورت اصولی کمک می کند تا از فضای کم، بهترین استفاده را کرد. انتخاب درست وسایل خانه مثل  مبلمان، رنگ دیوارها و بافت آن ها باعث می شود تا هارمونی و هماهنگی دلخواهتان را در دیزاین خانه خود داشته باشید.

در روند دکوراسیون داخلی نباید یک نکته را فراموش کرد. باید  طرح مد نظر خود برای دکوراسیون داخلی را از پیش تعیین و آن را طراحی کنید. این کار به شما کمک می کند تا دکور داخلی منزل خود را به صورت روشن ببینید تا حین انتخاب وسایل و چینش با مشکل مواجه نشوید. به عنوان مثال عده ای برای تهیه وسایل به اولین جایی که می روند فروشگاه مبلمان است. شما اگر مبلمان خود را از پیش بخرید باعث می شود در خرید باقی وسایل برای دکوراسیون داخلی دچار محدودیت شوید. باید دید که از چه المان های دیگری می خواهید در دیزاین خانه خود استفاده کنید و  با توجه به آن ها وسایل خانه را انتخاب کنید.

برای اینکه طرح  های خود را فراموش نکنید می توانید طرح آن را به صورت دوبعدی روی کاغذ بکشید و جای وسایل را مشخص کنید. توجه داشته باشید که نباید اندازه وسایل را فراموش کرد. اندازه وسایل را نسبت به متراژ خانه خود بسنجید تا بعد با کمبود فضا مواجه نشوید.

اصول چیدمان منزل

یکی از اصول جالب دکوراسیون این است که شما چه سبکی را برای چیدمان منزل خود در نظر دارید؟ سبک سنتی دوست دارید یا سبک مدرن؟ یا حتی دکوراسیون با سبک رسمی دوست دارید؟ مشخص کردن این نکته به شما کمک می کند تا بدانید برای تهیه وسایل خود باید به دنبال چه سبکی باشید. اگر نمی دانید چگونه با توجه به سبک مورد نظر خود دکور داخلی منزل خود را بچینید، می توانید از نمونه کارهایی که در سبک مورد نظر وجود دارد کمک و ایده بگیرید.

تماس با طراح

با چه هدفی از دکوراسیون داخلی  استفاده می کنیم؟

هدف استفاده از دکوراسیون داخلی این است که فضای منزل شما فضایی راحت، گرم و پر از آرامش باشد. شما می توانید دیزاین خانه و اتاق های خود را با توجه به نیاز خود طراحی کنید. قطعاً طراحی اتاق بچه با طراحی یک اتاق کار متفاوت است. باید دید چه هدفی پشت دکوراسیون مد نظر پنهان شده است تا بتوان بهترین دکوراسیون داخلی و دیزاین خانه را پیاده سازی کرد.

ترفندهای چیدمان دکوراسیون داخلی منازل

ترفند هایی برای چیدمان دکوراسیون وجود دارد که اگر به صورت صحیح رعایت شوند، می توانند بهترین نتیجه را به همراه داشته باشند. در ادامه به بررسی این ترفند ها خواهیم پرداخت.

 

  • مبلمان در دکوراسیون داخلی


مبلمان نقش بسیار موثری در دکوراسیون دارند. میتوان گفت قلب تپنده دیزاین منزل مبلمان است. باید در انتخاب خود برای خرید مبلمان دقت کنید؛ زیرا سبک، روکش، طرح و رنگ مبل باید با سایر وسایل دکور داخلی منزل هماهنگی و هارمونی داشته باشد.

  • کفپوش ها

یک کف پوش مناسب می تواند تأثیر بسزایی در زیبایی دکوراسیون منزل ایجاد کند. اگر به دنبال فضایی گرم و دوستانه هستید، کفپوش های چوبی انتخاب خوبی هستند. اگر محیطی رسمی و سلطنتی می پسندید استفاده از سرامیک و سنگ گزینه خوبی است.

  • تأثیر نورپردازی در دکوراسیون

می توان گفت نورپردازی عنصر مهمی در دکوراسیون داخلی به شمار می رود. شما با نورپردازی می توانید حس و حال دیزاین منزل خود را به گونه ای که دوست دارید درست کنید. استفاده از انواع چراغ ها و لوستر ها می تواند به شما در این زمینه کمک کند.

  • پارتیشن بندی

پارتیشن بندی برای خانه های بزرگ با متراژ  بالا مناسب است. شما با پارتیشن بندی یک فضای بزرگ را به فضاهای کوچک تری تقسیم می کنید. این طوری می توانید برای قسمت کوچک تر راحت تر دکوراسیون خود را تبیین دهید. این کار حتی به شما کمک می کند تا سبک های مختلف را در هر بخش پیاده کنید.

  • رنگ آمیزی

رنگ آمیزی بیشترین جلوه را در دکوراسیون داخلی دارد. رنگ آمیزی منزل به شما این امکان را می دهد تا نواقص خانه رو بپوشانید. همچنین می توانید باعث بزرگ نمایی یا کوچک نمایی شوید. برای مثال اگر در خانه های کوچک برای رنگ دیوار ها از رنگ تیره استفاده کنید باعث می شود خانه بیش از اندازه کوچک تر به نظر برسد، اما اگر رنگ روشن به کارببرید باعث می شود خانة کوچک، دلباز و بزرگ به نظر برسد.

  • اکسسوری در دکوراسیون

اکسسوری ها می توانند جلوه ی دیگر وسایل خانه را چندین برابر کنند. اکسسوری ها مانند قاب عکس ها، کتابخانه ها، قفسه ها، گلدان ها و ... . نوع و طرح های مختلف اکسسوری ها می توانند سبک خانه را نیز تعیین کنند.

  • سبک های مختلف دکوراسیون داخلی

سبک های مختلفی برای دکوراسیون وجود دارد. شما می توانید با توجه به سلیقه خود این سبک ها را انتخاب کنید و  از آن ها برای دکور داخلی منزل خود استفاده کنید. سبک های دکوراسیون داخلی به شرح زیر هستند.

دکوراسیون مدرن یا مینیمال: استفاده از وسایل ساده به رنگ های خنثی. ویژگی این سبک در سادگی و خلوت بودن دکور داخلی منزل است.
دکوراسیون امروزی: قاعده و قانون خاصی ندارد. می توان از وسایل خمیده با رنگ های مختلف استفاده کرد.
دکوراسیون روستایی: حتی الامکان استفاده از وسایل چوبی یا سنگی. ویژگی این سبک در بی آلایشی و صمیمی بودن فضا است.
دکوراسیون به سبک شیکر: استفاده از رنگ های  مات و خنثی  مثل طوسی، خاکستری و بژ.
دکوراسیون کلاسیک: لازمه آن نظم، تقارن و هماهنگی زیاد در کنار اصالت و سنگینی است.

خدمات حرفه ای دکوراسیون

سوالات متداول

باید در ابتدا با ذهنیت قبلی وسایل خانه را خریداری کنید و سپس با چینش آن ها دکور داخلی منزل خود را درست کنید.

هدف اصلی از دکوراسیون داخلی این است که ما در خانه خود با چینش اصولی وسایل حس و حال بهتری پیدا کنیم. همچنین از فضای داخلی منزل خود بهینه تر استفاده کنیم.بهترین مبلمان، مبلمانیست که شما بپسندید. اما باید در نظر داشته باشید که باید فضای خانه خود را محاسبه کنید و نسبت به آن مبلمان تهیه کنید. در غیر این صورت اگر زیباترین مبلمان ها را هم انتخاب کنید جلوة خود را در از دست خواهند داد.

امکان بازسازی تمامی بخش های خانه از جمله، دیوارها، سقف ها، آشپزخانه، حمام، سرویس های بهداشتی و ... وجود دارد.

برای هماهنگی مشاوره و بازدید رایگان پروژه های شما اطلاعات زیر را ثبت نمایید