.

طراحی و نقشه کشی محوطه


اگر به دنبال طراحی و نقشه کشی یک محوطه زیبا و کارآمد برای خانه یا محل کسب و کارتان هستید، شرکت دکوند بهترین گزینه برای شماست. تیم مهندسی و طراحی ما با استفاده از تکنولوژی و نرم افزارهای پیشرفته، برای شما یک محوطه زیبا، عملی و با کیفیت طراحی می‌کند.

با توجه به نیازهای شما، تیم ما یک طرح مناسب برای محوطه شما ارائه می‌دهد. این طرح شامل انتخاب مناسب گیاهان، درختان و دکوراسیون‌های مختلفی مانند فواره‌های آبی، میز‌های بیرونی و ایجاد فضاهایی برای تفریح و استراحت است. همچنین، تیم ما در نظر دارد که طرح محوطه شما را با بررسی اجزای مختلف محوطه از جمله خاک، نور، حرکت آب و هوا و ... بسیار دقیق و کامل طراحی کند.

در کنار طراحی، شرکت دکوند با استفاده از بهترین مواد و فن آوری‌ها، اجرای کامل طرح را نیز به عهده خواهد گرفت. همچنین، تیم پشتیبانی ما پس از اجرای طرح، همیشه در دسترس شماست تا در صورت نیاز، مشکلات فنی را برطرف کند.

در شرکت دکوند، ما به این باور هستیم که محوطه شما یکی از اصلی‌ترین بخش‌های خانه یا محل کسب و کار شماست. بنابراین، ما با تلاش برای ارائه بهترین خدمات، به شما کمک می‌کنیم تا یک محیط زیبا، کارآمد و کیفیتی برای خودتان و خانواده یا مشتریانتان ایجاد نمائید.

طراحی فضای سبز ویلا یکی از مهم ترین بخش های ساخت ویلاست که تاثیر بسیار زیادی در نمای کلی آن دارد. اینکه این بخش به چه شکلی طراحی شود، کاملا سلیقه ای است. هر چه طراحی فضای سبز شما شیک تر و مدرن تر انجام شود، تاثیر زیادی در جذب مخاطب و مشتری دارد و زمانی که تصمیم به فروش ویلای خود بگیرید قطعا می تواند یک امتیاز مثبت برای شما محسوب شود. با توجه به اهمیت این موضوع تصمیم داریم در این مطلب به طور اختصاصی درباره طراحی محوطه سازی باغ و جزئیات مربوط به آن صحبت کنیم.

محوطه سازی چیست و چه کاربردی دارد؟


طراحی فضای سبز ویلا همیشه یکی از جذاب ترین مراحل در ساخت و ساز ویلا بوده است. این بخش به تنهایی می تواند ارزش و قیمت یک ساختمان ویلایی را تا چندین برابر افزایش دهد. بنابراین نباید به همین راحتی از کنار آن گذشت. همینطور در نظر گرفتن یک مکان اختصاصی به عنوان فضای سبز می تواند تاثیر بسیار مثبتی بر روحیه و شرایط روانی ساکنین داشته باشد. 
اما محوطه سازی و طراحی فضای سبز ویلا دقیقا چیست؟ طراحی محوطه سازی باغ به چیدمان قسمت بیرونی ساختمان اشاره دارد. اینکه بتوان از المان های زیبا در جای درستی استفاده کرد نکته حائز اهمیت در طراحی فضای سبز است. محوطه سازی اصول و قواعد خاص خود را دارد و برای اینکه خروجی کار، کاملا مورد پسند واقع شود، لازم است تا استانداردهایی را در طراحی آن در نظر گرفت. هماهنگی اجزا و برقرار کردن تعادل میان المان های مختلف از مهم ترین و ضروری ترین نکات در محوطه سازی است. 
در طراحی فضای سبز ویلا و محوطه سازی، محدودیتی در انتخاب المان نیست. شما می توانید بسته به متراژ و مساحت فضایی که برای طراحی در نظر گرفته اید، از انواع گیاهان تزئینی، صندلی، سازه های چوبی و حتی نهر و برکه نیز استفاده کنید. کف سازی های چوبی و نورپردازی های خیره کننده می توانند جذابیت این قسمت از ساختمان را تا حد زیادی افزایش دهند.


پلان طراحی محوطه ویلا چه المان هایی دارد؟


اگر برای طراحی فضای سبز ویلای خود به دنبال المان های مناسب و کاربردی هستید، مطالب این بخش می توانند برایتان مفید باشند. برای طراحی محوطه سازی باغ می توانید از وسایل مختلفی استفاده کنید. اما همه چیز کاملا بستگی به سلیقه و ایده پردازی های شما دارد. همینطور بودجه و سرمایه ای که برای این کار در نظر گرفته اید نیز می تواند نقشی تعیین کننده در نتیجه نهایی کار داشته باشد. از المان های مختلفی که در پلان طراحی محوطه ویلا به کار می روند عبارتند از:

 •     استفاده از انواع گیاهان، درختچه ها و درختان مختلف همچون درخت سرو، کاج و... انتخاب این المان ها بستگی به متراژ و ابعاد فضای سبز شما دارد و بایستی آن ها را به گونه ای انتخاب کنید که صدمه ای به زیبایی نما نزند.
 •     انواع آبنما که بسته به فضای محوطه می تواند بزرگ یا کوچک باشد.
 •    استفاده از آلاچیق در صورت بزرگ بودن محوطه
 •     باربیکیو
 •     استخر
 •     حوض و حوضچه
 •     پل های چوبی
 •     انواع صندلی چوبی و تاب
 •     سنگ های طبیعی
 •     تجهیزات لازم برای نورپردازی باغ در شب
 •     استفاده از کفپوش و...

تماس با طراح


المان های پرطرفدار در طراحی محوطه فضای سبز باغ و ویلا


در طراحی فضای سبز استفاده از برخی المان ها برای همه مشترک است. مثل استفاده از انواعی از گیاهان و گل ها یا درخت و درختچه ها. اما برخی از اجزای به کار رفته در طراحی فضای سبز ویلا کاملا سلیقه ای است. برای اینکه محوطه فضای سبز باغ و ویلا جذابیت و نمای بیشتری داشته باشد، می توانید از برخی اجزا و المان های خاص استفاده کنید که پرطرفدارتر و جذاب تر هستند. 
به عنوان مثال مجسمه ها می توانند یکی از المان های محبوب برای طراحی فضای سبز باشند که تنوع بسیار زیادی دارند و هر فردی بسته به سلیقه و سرمایه خود می تواند انواعی از آن را انتخاب کند. انواع نیمکت و صندلی استراحت که بتوان ساعاتی در روز برای استراحت در فضای سبز از آن ها استفاده کرد. حوض یا آبنما که همیشه جزء محبوب ترین و پرطرفدارترین المان ها در طراحی محوطه سازی باغ هستند و به فضای اطراف انرژی مضاعف می بخشند. تمامی این موارد می توانند انتخاب های بسیار خوبی برای فضاسازی باغ و ویلا باشند و تغییرات اساسی در این بخش از ساختمان ایجاد کنند. 

در طراحی فضای سبز باغ و ویلا، فرایند ترکیب و هماهنگ کردن المان ها به شکلی است که ابعاد مختلف فضا را متناسب با نیازهای و ذائقه‌ی صاحب خانه در نظر گرفته و از پتانسیل های استفاده از فضای آزاد به حداکثر برساند. برای این منظور، می توانید از المان های دیگری همچون نورپردازی و دکوراسیون  فضای سبز استفاده کنید.

در رابطه با جزئیات بیشتر، شیوه انجام کار به این نحو است که ابتدا نیازهای و نمای هدف محیط سبز باغ و ویلا بررسی می شود. سپس انواع گل و گیاه، درخت و درختچه، مجسمه، نیمکت و صندلی، حوض و آبنما، نورپردازی و دکوراسیون متناسب با فضای سبز مورد بررسی قرار می گیرند. در نهایت، با توجه به اینکه المان های مختلف محدودیت های خاصی دارند، ترکیبی از این المان ها برای ایجاد طرح نهایی انتخاب می شود.

استفاده از المان های خاص و جذاب در فضای سبز باغ و ویلا می تواند نقش بسیار مهمی در ایجاد چشم اندازی جذاب و آرام برای صاحبان خانه داشته باشد. بنابراین، برای انتخاب المان های مختلف باید به نیازهای خود و چشم اندازی که برای فضای سبز خود دارید توجه کنید. در طراحی محوطه، کیلیدی به عنوان یک راهنمای اصلی در نظر گرفته می شود. با استفاده از کیلیدی، می توانید الگوهای منحصر به فردی را برای فضای سبز خود ایجاد کنید و المان های مختلف را به گونه ای ترکیب کنید که شخصیت و زیبایی بیشتری به محیط ببخشید. در این راستا، طراحی منظم و هماهنگ با کیلیدی می تواند به صورت قابل توجهی تأثیرات بسیاری را بر روی فضای سبز شما داشته باشد. از جمله تأثیرات مثبتی که طراحی مناسب محوطه برای صاحبان خانه خواهد داشت، افزایش ارزش دیداری و بهبود کیفیت زندگی در محیط زندگی خود می باشد.

 

 

 

 


نکات مهم در طراحی فضای سبز


اگر می خواهید طراحی فضای سبز ویلای شما کاملا اصولی و استاندارد انجام شود، بهتر است به نکاتی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم، دقت داشته باشید:
•    وحدت و یکپارچگی جزء مهم ترین نکاتی است که در چیدمان المان های فضای سبز می بایست به آن دقت کنید. برای اینکه این هدف حاصل شود می توانید از الگوهای تکرارشونده استفاده کنید. این کار باعث می شود تا ظاهر باغ شما چهره ای مطلوب، یکدست و چشم نواز به خود بگیرد. به عنوان مثال؛ ارتفاع مناسب گیاهان و نظم در کاشت آن ها می تواند آرامشی مضاعف به شما بخشیده و تصویری زیبا به فضای سبز بدهد.
•    فرم دهی به محوطه فضای سبز:  فرم دهی می تواند رسمی یا غیر رسمی باشد. هر کدام از این روش ها در جای خود زیبا و چشم نواز هستند. معمولا در فرم دهی رسمی، پرچین های باغ کاملا کوتاه و هرس شده هستند و گیاهان اندازه ای کاملا یکسان و یکدست دارند. در مقابل، در فرم دهی غیر رسمی انتخاب ها کمی آزادانه تر انجام می شوند.
•    استفاده هر چه بیشتر از رنگ ها
•    ایجاد تنوع در المان ها، طرح ها و رنگ ها می تواند زیبایی فضای سبز شما را دو چندان کند.

 

طراحی محوطه در شرکت دکوند به شیوه ای حرفه ای صورت می گیرد. ابتدا با مشتری برای درک نیازها و ایده ها، مشاوره انجام می دهیم و سپس برای طراحی محوطه از نرم افزار ها و ابزارهای پیشرفته استفاده می کنیم. ما به این توجه داریم که طرح محوطه شما باید با تمام جزئیات در نظر گرفته شود، از جمله تراز زمین، نوع گیاهان و درختان، روشنایی، سیستم آبیاری، دکوراسیون و مصالح استفاده شده.

همچنین، در طراحی محوطه به دو عامل مهم توجه داریم: زیبایی و عملکرد. هدف ما طراحی یک محوطه جذاب و زیبا برای شماست که به صورت هماهنگ با نیازهای شما و همچنین با محیط طبیعی اطراف شما طراحی شده است. همچنین، ما به دنبال ایجاد یک محوطه عملکردی هستیم که قابلیت استفاده بهینه و حفظ بهداشت محیط را دارد.

در نهایت، با ارائه طرح محوطه به شما، می توانید به راحتی بررسی کنید که آیا طرح به نیازهای شما پاسخ می دهد یا نیاز به تغییرات دارد. با شرکت دکوند، محوطه ای منحصر بفرد را تجربه نمائید.

تماس با کارشناس

 

سوالات متداول

صرفه جویی کردن در زمان، طراحی فضای سبز به شکل کاملا حرفه ای، افزایش رشد گیاهان به همراه شیوه های اصولی نگهداری از آن ها و...

پرگولا، انواع فلاور باکس، برکه های مصنوعی که برای امور تزئینی به کار می روند و انواع کف سازی و پیاده رو

یکی از جذاب ترین المان ها در طراحی فضای سبز که می توان به کمک آن علاوه بر زیباتر کردن محیط، دو فضا را از یکدیگر جدا کرد.

 
 

برای هماهنگی مشاوره و بازدید رایگان پروژه های شما اطلاعات زیر را ثبت نمایید