.

بازسازی و تعمیرات


تعمیر و بازسازی نمای ساختمان

بازسازی خانه روشی مناسب برای افزایش طول عمر ساختمان است. در صورتی که از ساخت منزل شما زمان زیادی گذشته است، بهتر است به فکر بازسازی منزل باشید. مرمت و یا بازسازی می تواند به ماندگاری هرچه بیشتر و حفظ ساختمان شما کمک بسیار زیادی کند. امروزه روش های بسیار زیادی برای اجرا بازسازی خانه وجود دارد. هر کدام از این روش ها، مزایا، معایب و از همه مهمتر هزینه های خاص خودشان را خواهند داشت. ما در این مطلب به صورت کامل در خصوص بازسازی خانه، روش ها و هزینه های آن صحبت خواهیم کرد.

بازسازی به چه صورت انجام می شود؟

منظور از بازسازی یا مرمت یک خانه، تمامی فعالیت هایی است که برای افزایش عمر سازه و تعمیرات در آن انجام می شود. این فعالیت ها منجر به افزایش طول عمر بنا خواهد شد. همچنین از بروز آسیب و یا خسارت نیز جلوگیری می کند. از بازسازی خانه بیشتر در ساختمان هایی استفاده می شود که از ساخت آن ها مدت زیادی گذشته باشد. از این رو اگر احساس می کنید که منزل شما نیاز به تعمیرات دارد، بهتر است نسبت به بازسازی آن اقدام کنید.

امروزه بازسازی به سه صورت کلی حفاظتی، سبکی و طراحی انجام می شود. هر کدام از این روش ها دارای خواص و ویژگی های خاص خودشان هستند. اجازه دهید تا شما را بیشتر با روش های بازسازی منزل آشنا کنیم:

  • بازسازی حفاظتی

این روش بیشتر به منظور حفاظت از خانه انجام می شود. همچنین نیاز است تا کلیات مورد بازسازی قرار بگیرند. از این رو نیاز است تا یک مطالعه کامل در خصوص ویژگی های ساختمان صورت بگیرد. بدین صورت می توان تمامی مراحل را بدون مشکل اجرا و پیاده سازی کرد

  • بازسازی سبکی

در این روش، قسمت ها و اجزا کهنه با اجزای جدید تغویض می شوند. از این رو تلاش خواهد شد تا کمترین تغییر نسبت به حالت اولیه بنا صورت بگیرد. از بازسازی به روش سبکی بیشتر در بناهای قدیمی و تاریخی استفاده می شود. دلیل آن هم این است که قصد ایجاد تغییر در سبک و شیوه اجرای بنا وجود ندارد.

  • بازسازی طراحی

در این روش تلاش بر برطرف کردن عیوب کلی ساختمان است. در صورتی که بخشی جدا شده و یا نیاز به بازسازی داشته باشد، از این روش می توان استفاده کرد. از این روش بازسازی خانه بیشتر در ساختمان های جدیدتر استفاده می شود.

تماس

قبل و بعد بازسازی

 

عوامل موثر بر بودجه بازسازی و تعمیرات

بدون شک یکی از مهمترین دغدغه های افراد در زمان بازسازی خانه، بودجه انجام این کار است. این که هزینه بازسازی خانه چه قدر خواهد بود، به فاکتورهای بسیار متنوعی بستگی دارد. از این رو برای برآورد هزینه ها، نیاز است تا به صورت کامل با این فاکتورها آشنا شوید. برخی از مهمترین این فاکتورها عبارت اند از:

1-مواد و مصالح مورد نیاز
بسته به این که جنس مواد و متریال اولیه برای بازسازی خانه، هزینه های مرمت و تعمیرات نیز متفاوت خواهد بود. شما باید در ابتدا بدانید قصد دارید تا از چه متریالی برای بازسازی منزل خود استفاده کنید. هزینه خرید مصالح، از جمله هزینه های بسیار مهم خواهد بود.

2-دستمزد عوامل
تعداد عواملی که قصد اجرای بازسازی خانه را دارند، به صورت مستقیم بر میزان بودجه مورد نیاز، تاثیر می گذارد. همچنین سابقه، تجربه و مهارت استادکار برای اجرای بازسازی نیز می تواند باعث افزایش دستمزدها شود.

3-متراژ مورد بازسازی
اینکه قصد دارید تا چه خانه ای را با چه متراژی بازسازی کنید نیز در هزینه بازسازی خانه بسیار مهم خواهد بود. طبیعی است که هرچه متراژ بیشتر شود، هزینه های بازسازی نیز افرایش پیدا می کند.

4-میزان اقدامات
در برخی از موارد، بازسازی خانه صرفا رفع نواقص کوچک و پیش پا افتاده خواهد شد. اما ممکن است تا نیاز باشد به صورت کلی منزل شما مورد بازسازی و تعمیرات قرار بگیرد. بسته به این که میزان اقدامات جهت بازسازی خانه چقدر است، هزینه ها نیز متفاوت خواهد بود.

تماس مستقیم با پیمان کار

مزایای بازسازی و تعمیرات

امروزه بازسازی خانه به یک امر بسیار طبیعی در بین افراد بدل شده است. دلیل آن هم وجود مزایای بسیار زیادی است که پس از بازسازی و مرمت به وجود می آید. برخی از مهمترین مزایای بازسازی خانه و ساختمان عبارت خواهند بود از:

  • بهره وری انرژی

زمانی که سقف خانه ها و دیواره های خود را مورد بازسازی قرار می دهد، می توانید از هدررفت انرژی جلوگیری کنید. بدین صورت میزان انرژی مصرفی خانه و در نتیجه هزینه های انرژی کاهش پیدا می کند.

  • تغییر فضای زندگی

با اجرای بازسازی خانه می توانید فضای قبلی خودتان را به صورت کامل تغییر دهید. بدیثن صورت یک فضای جدید، ایده آل و متفاوت از فضای قبلی خواهید داشت. این کار باعث افزایش آسایش و راحتی شما و خانواده تان خواهد شد.

  • افزایش طول عمر بنا

با بازسازی خانه می توانید به حفظ هرچه بیشتر بنا کمک کنید. بدین صورت دیگر شرایط محیطی امکان آسیب زدن به بنا را نداشته و طول عمر آن افزایش زیادی پیدا خواهد کرد.

  • سرمایه گذاری

با بازسازی خانه، شما دست به یک سرمایه گذاری مناسب خواهید زد. بدین صورت که با افزایش طول عمر ساختمان، ارزش ملک خود را نیز بیشتر می کنید.

بازسازی و تعمیرات

تماس مستقیم

روش های مرمت و بازسازی 

حال که به صورت کامل با بازسازی خانه و مزایای آن آشنا شدید، شاید بخواهید که دست به مرمت خانه خود بزنید. اگر قصد انجام این کار را داشته باشید، پیش از هر چیز باید با روش های تعمیر و بازسازی منزل آشنا شوید. برخی از مهمترین این روش ها عبارت اند از:

روش آرکنولوژیک یا بازسازی علمی
در این روش نیاز به یک متخصص وجود دارد. در ابتدا تمامی ابعاد مورد بررسی قرار می گیرد. سپس اقدامات لازم برای بازسازی منزل انتخاب می شود.

روش آرتستیک یا بازسازی هنری
در این روش بازسازی خانه بیشتر قسمت های جزئی مورد بازسازی قرار می گیرند.

روش پاکسازی
در این روش ممکن است تا بخش های اضافی حذف شوند.

روش تکمیلی
به کمک این روش بازسازی خانه، بخش هایی که فرسوده و یا قدیمی شده اند، مورد بازسازی قرار خواهند گرفت.

تعمیرات و بازسازی

تماس

سوالات متداول

بازسازی می تواند باعث افزایش طول عمر بنا، زیبایی هرچه بیشتر و کاهش مصرف انرژی شده و یک سرمایه گذاری در نظر گرفته شود.

نوع مواد و متریال مورد نیاز، مساحت و متراژ ساختمان، تعداد نیروی کار و میزان بازسازی، از مهمترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت هستند.

امکان بازسازی تمامی بخش های خانه از جمله، دیوارها، سقف ها، آشپزخانه، حمام، سرویس های بهداشتی و ... وجود دارد.

برای هماهنگی مشاوره و بازدید رایگان پروژه های شما اطلاعات زیر را ثبت نمایید