.

دکوراسیون فضای سبز


ما در دکوند، به طراحی فضای سبز با تمرکز بر جزئیات و با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های جدید، علاقه‌مندیم. ما به شما یک فضای سبز زیبا و دل‌نشین ارائه می‌دهیم که هم انسان و هم محیط زیست را بهبود می‌بخشد.

هدف ما در دکوند، ایجاد یک فضای سبز زیبا و منحصر به فرد است که شما و مشتریانتان را شگفت زده و مسرور می‌کند. ما در طراحی فضای سبز شما به نکاتی همچون استفاده از گیاهان متنوع، محافظت از محیط زیست، استفاده از تکنولوژی‌های جدید و بهینه‌سازی فضای شما توجه می‌کنیم.

در دکوند، به ارائه خدمات با کیفیت و به موقع به مشتریان خود افتخار می‌کنیم. هدف ما، رضایت شماست و برای این منظور، تمام تلاش خود را در ارائه خدمات بهتر به شما می‌کنیم. پس اگر به دنبال یک فضای سبز زیبا و منحصر به فرد هستید، با شرکت دکوند تماس بگیرید و از خدمات ما بهره ببرید. ما در انتظار شما هستیم و بهترین‌ها را برای شما آرزومندیم.

دنیای دکوراسیون و طراحی، دنیای بسیار گسترده ای است. از ایده های خلاقانه و مبتکرانه می توان برای هر محیط و فضایی استفاده و آن را به زیباترین شکل ممکن طراحی کرد. دکوراسیون فضای سبز یکی از بخش هایی است که می توان برای آن نقشه های زیادی کشید. فضای سبز می تواند بخشی از محیط کار، محیط شهری و حتی فضای باز خانه ما باشد که می توان انواعی از ایده های طراحی دکوراسیون را روی آن پیاده سازی کرد. در این مطلب هر آنچه که در خصوص دکوراسیون فضای سبز می بایست بدانید را در اختیارتان قرار خواهیم داد..

طراحی فضای سبز

طراحی دکوراسیون فضای سبز، مانند دیگر بخش ها اصول خاص خود را دارد و برای دیزاین کردن آن نیاز به رعایت یک سری نکات است تا بتوان خروجی قابل قبولی بدست آورد. بسته به اینکه فضای سبز مورد نظر شما دقیقا در چه محیطی قرار دارد، طراحی بخصوصی را می توانید برای آن در نظر بگیرید.

به عنوان مثال دکوراسیون فضای سبز در مجتمع های مسکونی می تواند کمی خلاقانه تر و شخصی سازی تر انجام شود. در مقابل طراحی فضای سبز شهری به شکل و شمایل دیگری انجام خواهد شد تا تمامی شهروندان بتوانند از نحوه دکور آن نهایت لذت را ببرند. جالب است بدانید که توجه به دکوراسیون فضای سبز فواید روحی و روانی متعددی را برای افراد به همراه دارد. علاوه بر این، می توان به مزیت های دیگری نیز اشاره کرد که چند نمونه از آن ها به شرح زیر هستند:

 • کاهش سطح اضطراب و استرس در میان ساکنین ساختمان
 • افزایش زیبایی و جذابیت فضای سبز
 • کاهش گرما و حرارت ایجاد شده در محیط ساختمان و افزایش اکسیژن
 • کاهش اثرات زیان بار گازهای گلخانه ای
 • جلوگیری از آلودگی صوتی در ساختمان

طراحی فضای سبز علاوه بر اثرات مثبت روانی بر روی افراد، می تواند فواید زیادی برای محیط زیست نیز داشته باشد.

دکوراسیون فضای باز

مراحل دکوراسیون فضای باز

مراحل دکوراسیون فضای سبز بسته به برنامه ریزی و بودجه بندی شما می تواند کمی متفاوت باشد. اما به طور کل می توان این مراحل را به شرح زیر عنوان کرد:

1.تماس با کارشناسان و طراحان مجرب در این حوزه و دریافت مشاوره و نظرات تخصصی از آن ها در رابطه با سبک دلخواه
2.بررسی دقیق ابعاد و مساحت فضای سبز برای مدیریت هزینه ها و تامین تجهیزات مورد نیاز برای آن
3.شناسایی و لیست کردن منابع مورد نیاز برای دکوراسیون فضای سبز از جمله انتخاب بهترین و مناسب ترین گونه های گیاهی که با توجه به شرایط محیطی و آب و هوایی منطقه بیشترین امکان رشد را داشته باشند.
4.اندازه گیری نور محیط و در نظر داشتن آن برای انتخاب سبک دکوراسیون
5.طراحی های سه بعدی برای نهایی کردن و تایید دکور مورد نظر
6.پیاده سازی آپشن ها و المان های مورد نظر با توجه به برنامه ریزی های انجام شده

تماس با طراح


تکنیک جالب برای دکوراسیون فضای سبز

برای دکوراسیون فضای سبز می توان ایده های نوآورانه و جذاب زیادی را در نظر گرفت. بسته به اینکه فضای سبز مورد نظر شما دقیقا در چه بخشی از خانه قرار دارد و چه مساحتی را در بر گرفته، می توان تکنیک های مختلفی را روی آن پیاده سازی کرد. در این بخش با چند نمونه از تکنیک های جالب برای دکوراسیون فضای سبز آشنا می شویم:

 • اگر فضای سبز به نوعی در مجاورت یا داخل خانه شما قرار دارد، می توانید برای جذاب تر کردن آن، از دیوارهای شیشه ای استفاده کنید. این دیوارها علاوه بر اینکه به شما اجازه می دهند تا از زیبایی بی حد و اندازه فضای سبز نهایت لذت را ببرید، یک نوع حائل میان محل زندگی و فضای سبز ایجاد می کنند.
 • سعی کنید در انتخاب گیاهان تزئینی، تنوع رنگ بندی را در نظر داشته و رعایت کنید. هر چه گیاهان انتخابی شما زیباتر و متنوع تر باشند، قطعا دکوراسیون فضای سبز نیز مدرن تر و خیره کننده تر خواهد بود.
 • از المان های طبیعی برای فضای سبز غافل نشوید. سنگ های طبیعی می توانند جلوه ای جذاب تر به این فضا ببخشند.
 • در صورتی که فضای سبز شما وسعت بیشتری داشته باشد، در انتخاب وسایل، قدرت انتخاب بیشتری خواهید داشت. به عنوان مثال، استفاده از صندلی های چوبی می تواند ایده جذابی برای دکوراسیون فضای سبز باشد.

مهم ترین اصول طراحی فضای سبز
اگر می خواهید دکوراسیون فضای سبز به شکلی کاملا اصولی و خلاقانه انجام شود تا بتواند بیشترین اثرگذاری را بر ذهن مخاطبان خود داشته باشد، بایستی یک سری نکات را در نظر داشته باشید. از مهم ترین اصول طراحی فضای سبز می توان به موارد زیر اشاره کرد:
هماهنگی در دکوراسیون فضای سبز
نظم، وحدت و هماهنگی در انتخاب المان ها و طراحی فضای سبز مهم ترین اصلی است که می بایست به آن توجه داشته باشید. تکرار عناصر همچون وسایل تزئینی و گیاهان می بایست به گونه ای انجام شود که ایده پشت ذهن شما به خوبی به مخاطبین منتقل شود.
توجه به هارمونی رنگ ها
اصل کنتراست رنگ ها و دقت به نورپردازی در دکوراسیون فضای سبز تاثیر زیادی در برجسته سازی المان های مختلف دارد. توجه به این نکات باعث می شود تا یک نوع یکپارگی در طراحی دکوراسیون مشاهده شود و در نگاه اول احساس خوبی را در افراد ایجاد کند.
تعادل
تعادل را می توان هم در دکوراسیون های متقارن مشاهده کرد و هم در دکوراسیون های نامتقارن. طراحی متقارن به این معنی که در هر سمت از فضای سبز المان هایی مشابه به کار می روند. اما طراحی نامتقارن که امروزه بیشتر مورد پسند مخاطبین قرار می گیرد به نوعی طراحی فضای سبز با چیدمان های متفاوت است. این طراحی در عین عدم تقارن یک نوع تعادل را نیز ایجاد می کند و در یک نگاه کلی می توان هماهنگی خاصی را در فضای سبز طراحی شده مشاهده کرد.
مهم ترین فاکتورها در دکوراسیون فضای سبز
طراحی دکوراسیون فضای سبز با دیگر طراحی ها تفاوت هایی دارد و برای دیزاین اصولی آن می بایست به برخی فاکتورها دقت داشت. در ادامه به چند نمونه از مهم ترین آن ها اشاره می کنیم:

 •  توجه به نور که می تواند هم شامل نور طبیعی باشد و هم شامل نورپردازی های مصنوعی
 •     شرایط آب و هوا
 •      شرایط خاک و وضعیت زمین فضای سبز
 •      بودجه در نظر گرفته شده
 •       زمان مورد نیاز برای طراحی و دیزاین کردن

دکوراسیون فضای آزاد

تماس با طراحان دکوراسیون
 

مهم ترین اصول طراحی فضای سبز

اگر می خواهید دکوراسیون فضای سبز به شکلی کاملا اصولی و خلاقانه انجام شود تا بتواند بیشترین اثرگذاری را بر ذهن مخاطبان خود داشته باشد، بایستی یک سری نکات را در نظر داشته باشید. از مهم ترین اصول طراحی فضای سبز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

هماهنگی در دکوراسیون فضای سبز

نظم، وحدت و هماهنگی در انتخاب المان ها و طراحی فضای سبز مهم ترین اصلی است که می بایست به آن توجه داشته باشید. تکرار عناصر همچون وسایل تزئینی و گیاهان می بایست به گونه ای انجام شود که ایده پشت ذهن شما به خوبی به مخاطبین منتقل شود. همچنین در طراحی فضای سبز باید به اصول زیبایی شناسی و ترکیب رنگ ها توجه کرد. استفاده از رنگ های هماهنگ با یکدیگر و ترکیب آنها به صورت حرفه ای می تواند فضای سبز شما را جذاب تر و دلنشین تر نمایان کند. همچنین باید در نظر داشت که استفاده از محصولاتی که متناسب با شرایط آب و هوایی و منطقه هستند، می تواند باعث رشد بهتر گیاهان و ایجاد یک فضای سبز پایدار و زیبا شود. در کل، طراحی فضای سبز نیازمند توجه به جزئیات، دقت در انتخاب المان ها و هماهنگی در کار با رنگ ها و طرح هاست.

توجه به هارمونی رنگ ها در دکوراسیون فضای سبز

اصل کنتراست رنگ ها و دقت به نورپردازی در دکوراسیون فضای سبز تاثیر زیادی در برجسته سازی المان های مختلف دارد. توجه به این نکات باعث می شود تا یک نوع یکپارگی در طراحی دکوراسیون مشاهده شود و در نگاه اول احساس خوبی را در افراد ایجاد کند. همچنین، استفاده از رنگ های گرم و سرد به طور متعادل در دکوراسیون فضای سبز باعث تعادل در کلیت طرح می شود و نشان دهنده حس زیبایی و هماهنگی در طراحی است. همچنین، برای برجسته کردن المان های خاص می توان از رنگ های قوی و جذاب استفاده کرد، اما بهتر است این رنگ ها در حد متعادلی باشند تا کلیت طرح را بهم نریزند.


تعادل در دکوراسیون فضای سبز

تعادل را می توان هم در دکوراسیون های متقارن مشاهده کرد و هم در دکوراسیون های نامتقارن. طراحی متقارن به این معنی که در هر سمت از فضای سبز المان هایی مشابه به کار می روند. اما طراحی نامتقارن که امروزه بیشتر مورد پسند مخاطبین قرار می گیرد به نوعی طراحی فضای سبز با چیدمان های متفاوت است. این طراحی در عین عدم تقارن یک نوع تعادل را نیز ایجاد می کند و در یک نگاه کلی می توان هماهنگی خاصی را در فضای سبز طراحی شده مشاهده کرد.
مهم ترین فاکتورها در دکوراسیون فضای سبز
طراحی دکوراسیون فضای سبز با دیگر طراحی ها تفاوت هایی دارد و برای دیزاین اصولی آن می بایست به برخی فاکتورها دقت داشت. در ادامه به چند نمونه از مهم ترین آن ها اشاره می کنیم:

 •        توجه به نور که می تواند هم شامل نور طبیعی باشد و هم شامل نورپردازی های مصنوعی
 •       شرایط آب و هوا
 •       شرایط خاک و وضعیت زمین فضای سبز
 •        بودجه در نظر گرفته شده
 •        زمان مورد نیاز برای طراحی و دیزاین کردن.

قیمت مدل های دکوراسیون فضای سبز

عواملی که روی قیمت و هزینه طراحی و دکوراسیون فضای سبز تاثیر دارند، بسیار زیاد هستند. در واقع چون این کار در ابعاد مختلفی صورت می گیرد نمی توان یک قیمت ثابت را برای آن در نظر گرفت. به عنوان مثال هزینه طراحی فضای سبز ویلا با هزینه دیزاین حیاط کوچک کاملا متفاوت است. اولین و موثرترین عاملی که روی هزینه ها تاثیر دارد، طراحی و اجرای فضای سبز است. تعیین تعرفه این کار پس از بازدید اولیه فضای مورد نظر تخمین زده می شود. از دیگر عواملی هم که در این قسمت تاثیر دارند، هزینه درخت و گل و گیاه است. در واقع بخش بزرگی از هزینه دکوراسیون باغ و باغچه به دلیل انتخاب گیاهانی است که در کار وارد می شوند. حجم پروژه هم عامل مهمی برای برآورد هزینه ها است. 

تاثیرات تزیین باغ بر قیمت ملک

از آن جایی که دکوراسیون فضای سبز برای باغ، ویلا یا خانه هزینه زیادی را برای صاحب ملک دارد، این هزینه می تواند روی قیمت ملک تاثیر مستقیم بگذارد. قطعا ویلایی که دارای فضای سبز بسیار زیبا و چشمگیری است و با درخت و گیاهان خاصی تزئین شده و مبلمان شده هم است، قیمت بسیار بالاتری از یک ویلای معمولی دارد. بنابراین اگر می خواهید ملک خود را، حال می خواهد یک خانه حیاط دار کوچک باشد یا یک آپارتمان دارای تراس و یا یک ویلای بزرگ، به قیمت بالاتری بفروشید، می توانید با هزینه جزئی به دکوراسیون فضای باز آن بپردازید. 

 

ما در دکوند، به ارائه خدماتی با کیفیت و قابل اعتماد به مشتریان خود اهمیت می‌دهیم. تیم ما از طراحان حرفه‌ای با تجربه و دانش فنی قوی تشکیل شده است که با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های جدید و مدیریت کامل پروژه، به شما یک فضای سبز کامل و با کیفیت ارائه می‌دهند.

ما در دکوند، به نظر دقیق و جزئیات کارها توجه می‌کنیم و با توجه به نیازها و سلیقه مشتریان، طرحی منحصر به فرد را برای شما ایجاد می‌کنیم. همچنین، با استفاده از تکنولوژی‌های جدید، به شما امکان می‌دهیم تا فضای سبز خود را به صورت دوربین مداربسته نظارت کرده و از روند رشد گیاهان خود مطلع شوید.

هدف ما در دکوند، ایجاد یک فضای سبز منحصر به فرد و با کیفیت است که شما و مشتریانتان را شگفت زده و مسرور می‌کند. برای این منظور، در طراحی و اجرای پروژه‌ها به مواد با کیفیت و سبک‌های متفاوت توجه می‌کنیم. پس اگر به دنبال یک فضای سبز شیک و با کیفیت هستید، با شرکت دکوند تماس بگیرید و از خدمات ما بهره ببرید. ما در انتظار شما هستیم و بهترین‌ها را برای شما آرزومندیم.

سوالات متداول

سبک مدرن، سبک مینیمال، سبک مدیترانه ای

فرم و شکل فضای سبز، تنوع گیاهان انتخابی، مقیاس فضای سبز، نور و...

کنترل کردن باد، ذخیره انرژی، زیباسازی فضای اطراف، کاهش تنش و افزایش آرامش و...

برای هماهنگی مشاوره و بازدید رایگان پروژه های شما اطلاعات زیر را ثبت نمایید